SK

ČERSTVÝ VIETOR DO VÁŠHO DOMU

Optimálne prostredie v interiéri si vyžaduje príjemné teploty a súčasne čerstvý vzduch. Zosúladený systém vykurovacej techniky a vetrania tieto požiadavky dokonale spĺňa.

Máte dobre zateplený dom, ktorý by sa nemal v lete prehriať a v zime vychladnúť? Želáte si, aby ste mali v miestnostiach vždy hygienicky čistý a zdravý vzduch? Potom by ste si mali domov zabezpečiť optimálne vetranie.

Čerstvý vzduch na vidieku je čistý. Avšak neustále vetranie znamená aj stratu tepla. Vzduch v meste je často zaťažený množstvom škodlivých látok. Riešením je vetracia jednotka, ktorá filtruje jemný prach a stará sa o príjemný čerstvý vzduch v miestnosti bez úniku tepla.

Zlý vzduch nielen kazí náladu ale sa aj negatívne prejavuje na zdraví. Okrem toho sa zo zle vetraných priestorov neodvádza vlhkosť a môže vznikať pleseň. Preto je dôležité pravidelne vetrať. V ideálnom prípade niekoľko ráz denne. Kto sa postará o vetranie, ak nie je nikto doma? Odpoveď je jednoduchá, vetrací systém. Odfiltruje zo vzduchu peľ a jemný prach a zabezpečí vysokú kvalitu vzduchu. Okrem toho zamedzuje aj vzniku nadmernej vlhkosti. Vďaka vetracej technike s rekuperáciou tepla navyše takmer nestratíte pri vetraní teplo, čím šetríte životné prostredie aj svoju peňaženku. Záleží nám na vašom komforte - SME TOTIŽ NASTAVENÍ NA VÁS.

 • Výhody

  • Dýchate čerstvý, čistý a zdravý vzduch.
  • Vetranie sa dá nastaviť podľa individuálnych potrieb.
  • Nepretržitá výmena vzduchu bráni vzniku plesní. Chránite svoje zdravie a aj samotnú stavbu.
  • Spoľahlivo redukuje CO2 a aj nepríjemné zápachy.
  • Regulácia teploty: v zime dlhšie teplo, v lete dlhšie chladno.
  • Minimálny hluk prenikajúci cez otvorené okná.
  • Vetracia jednotka so spätným získavaním tepla ušetrí okolo 20 % nákladov na energiu v porovnaní s jednoduchými jednotkami bez spätného získavania tepla.
  • Filtre si jednoducho vymeníte aj sami.
  • Spotreba elektrickej energie potrebná na prevádzku zariadenia je viac-menej kompenzovaná znížením vykurovacích nákladov.
 • Nevýhody

  • Čiastočne vyššie vstupné náklady.
  • Mierne zvýšená spotreba elektrickej energie (avšak nízke náklady na vykurovanie).
  • Vetrací systém je potrebné pravidelne kontrolovať a čistiť.

NOVÉ VETRANIE V DOMÁCNOSTI
NOVÝ POCIT Z BÝVANIA

Ani príliš teplo, ani príliš chladno a stále čerstvý, čistý vzduch. S vetracím systémom si budete každý deň doma užívať príjemné a zdravé prostredie.

V podstate existujú dva rôzne typy vetracích systémov: centrálny a decentrálny. Centrálne vetracie jednotky zásobujú čerstvým vzduchom celú budovu. Decentrálne vetracie jednotky sa inštalujú samostatne v miestnostiach, kde sú potrebné.

POROVNANIE NÁKLADOV

Ak bývate vo vynikajúco izolovanom dome a chcete využiť jeho energetické prednosti, alebo sa vám nechce manuálnym vetraním každú chvíľu regulovať kvalitu vzduchu, je automatický vetrací systém tým najvhodnejším riešením.

Celý dom sa automaticky prevetrá, použitý vzduch sa odvedie von a súčasne sa dnu dostane čerstvý vzduch. Filtre navyše očistia privádzaný vzduch od peľu a jemného prachu. Teplota odvádzaného vzduchu sa vďaka rekuperácii využije na predohrev privádzaného vzduchu. Odľahčí sa tým vykurovanie a ušetríte tak energiu aj financie.

K cene zariadenia je potrebné pripočítať aj ďalšie náklady, napríklad elektrikárske práce, vymaľovanie a prípadné úpravy vzhľadu. Pri každodennej prevádzke zvyšujú vetracie systémy nepatrne spotrebu elektrickej energie. Vďaka rekuperácii tepla však dokážete znížiť náklady na vykurovanie.

Objavte našu
vetraciu techniku

Riadené vetracie systémy WOLF optimalizujú vnútorné prostredie v interiéri. Získajte podrobnejšie informácie o našich zariadeniach.

Vetracie systémy WOLF