SK

SMARTHOME -
INTELIGENTNÉ RIADENIE BUDOV

Termín SmartHome znamená doslovne „inteligentný domov“ a predstavuje premyslené spojenie technického zariadenia a domácich spotrebičov. Umožňuje vám riadiť vykurovanie, vetranie a mnoho ďalších zariadení a nezáleží na tom, kde práve ste.

„Stiahol som kúrenie? Ako funguje moje tepelné čerpadlo?“ Odpoveď na tieto otázky môžete zistiť letmým pohľadom na váš smartfón alebo tablet. S inteligentným riadením budov SmartHome si vždy udržíte prehľad a budete mať všetko pod kontrolou.

SmartHome - inovácie na dosah ruky.
So smartfónom alebo tabletom veľmi pohodlne ovládate vnútorné prostredie v celom dome, pričom nie je vôbec potrebné, aby ste boli doma.

Ovládať môžete svoju osobnú vetraciu jednotku, ale dokážete spojiť a zautomatizovať mnohé ďalšie zariadenia. Kým si spokojne vyložíte nohy, postará sa váš inteligentný domov o všetko ostatné. Užívajte si väčšiu bezpečnosť, vyšší komfort a ešte pri tom ušetrite energiu. Váš komfort je pre nás prioritou - SME TOTIŽ NASTAVENÍ NA VÁS.

 • Výhody

  • Jednoduché a prehľadné monitorovanie a ovládanie zariadení.
  • Zobrazenie dôležitých teplôt a prevádzkových stavov.
  • Okamžité upozornenia a poruchové hlásenia – Výstrahy.
  • Vyššia bezpečnosť a komfort vďaka automatizovaným procesom.
  • Vďaka cielenému využitiu zariadení môžete ušetriť až 15 % energií.
  • Vytváranie scenárov podľa času alebo udalosti.
  • Individuálne nastaviteľný denný a týždenný program.
  • Zlepšenie vašej energetickej bilancie.
  • Monitoring a ovládanie technických zariadení nebolo nikdy zábavnejšie.

 • Nevýhody

  • Nevyhnutnosť rýchleho internetového pripojenia.
  • Potreba pravidelných aktualizácii aplikácii.
  • Nekompatibilnosť s každým operačným systémom a prípadne medzi zariadeniami od rôznych výrobcov.
  • Zariadenia spolupracujúce so SmartHome sú o niečo drahšie.

NÁKLADY – OPLATÍ SA SMARTHOME?

Väčší komfort, vyššia bezpečnosť a nižšie náklady na vykurovanie. SmartHome ponúka inteligentné riešenie v mnohých oblastiach.

Náklady na SmartHome sú rôzne tak, ako možnosti použitia. Ak chcete vykurovanie a vetranie ovládať a kontrolovať na diaľku, pomôže vám s tým bezplatná aplikácia. A kúrenie budete mať zapnuté iba vtedy, keď to skutočne potrebujete, a tak si účinne znížite náklady.

Ak majú viaceré technické zariadenia medzi sebou komunikovať, alebo ak chcete plánovať komplexné procesy, potrebujete riadiacu jednotku, rôzne vysielače a prijímače, čo sa odrazí na nákladoch. Zariadenia schopné komunikovať so SmartHome, napríklad LED žiarovky s prijímačom, sú často drahšie ako bežné žiarovky. Dodatočná technika sa podpíše aj na cene celého riešenia.

Často musíte vybaviť svoj dom alebo byt riadiacimi jednotkami, ktoré stoja niečo navyše. Systémy osvetlenia potrebujú takzvaný Bridge, aby zariadenia mohli medzi sebou komunikovať. Vykurovacie systémy vyžadujú príslušné moduly, rozhrania a ovládacie jednotky, aby bolo vykurovanie dostupné aj cez internet. Z hľadiska nadobúdacích nákladov je premena domácnosti na SmartHome na začiatku zvyčajne finančne náročnejšia. Z dlhodobého hľadiska sa však takáto investícia vďaka zvýšeniu efektívnosti a pohodlia bývania vyplatí.

SMARTHOME PONÚKA VEĽA VÝHOD A MOŽNOSTÍ. NEPODCEŇTE KOMPATIBILITU ZARIADENÍ.

Na využívanie SmartHome potrebujete smartfón alebo tablet s pripojením na internet a príslušnú aplikáciu. Aby zariadenia dokázali medzi sebou „komunikovať“, je potrebná lokálna spínacia centrála, ktorá všetky integrované zariadenia pospája. Cez WLAN a špeciálne komunikačné štandardy to zväčša prebieha bezdrôtovo. Dajte si však pozor, aby bola spínacia centrála kompatibilná s čo najväčším počtom zariadení, lebo len vtedy si budete môcť inteligentnú domácnosť kedykoľvek bez problémov rozšíriť.

Najjednoduchšie zistíte, aká inteligentná môže byť vaša domácnosť, ak sa obrátite priamo na WOLF poradcu.

OBJAVTE NAŠE SMARTHOME RIEŠENIA

Všetky komponenty vykurovania a vetrania sú zosúladené a umožňujú jednoduché ovládanie. Objavte individuálne riadenie s komponentmi WOLF SmartHome.

Inteligentné riešenia WOLF

Aplikácia SMARTSET

SmartSet aplikácia

SmartHome je dostupný všade a umožňuje bezdrôtové pripojenie techniky pre každého, kto má smartfón alebo tablet, kedykoľvek a odkiaľkoľvek - prostredníctvom aplikácie SmartSet. Práve v oblasti riadenia, ovládania zdrojov tepla a individuálnej regulácie obytných priestorov je po tejto technológii najväčší dopyt.

Viac informácií o aplikácii SmartSet