SK
Worldwide Partner
Loading Spinner Animation
Replaced with Ajax Call
SK
SK

KOMFORTNÁ VETRACIA JEDNOTKA S ROTAČNÝM VÝMENNÍKOM TEPLA
CRL-iD/iH

Maximálna kvalita vzduchu a tesnosť napriek krátkej stavebnej dĺžke.

S novým typovým radom jednotiek CRL značky WOLF sa vytvorili nové štandardy. Na výber sú tri rôzne rotačné výmenníky tepla: so sorpčnými, entalpickými alebo kondenzačnými rotormi.
Všetky vyhotovenia sú štandardne vybavené novým systémom tesnenia s extrémne vysokým stupňom utesnenia až 98 %. Variantne ponúka použitie sorpčných rotorov možnosť priameho prenosu vlhkosti z odvodu vzduchu na stranu prívodu vzduchu. Všetky jednotky sú pripravené na elektrické pripojenie a vďaka modulárnej konštrukcii sa veľmi ľahko premiestňujú.

Kompaktné jednotky CRL s rekuperáciou tepla privádzajú do miestností filtrovaný, čerstvý vonkajší vzduch v dostatočnom, plynulo regulovateľnom množstve. Súčasne sa z priestoru odsáva príslušné množstvo opotrebovaného vzduchu zaťaženého CO2 a odvádza sa ako odpadový vzduch, čím sa účinne odstraňujú aj ďalšie škodlivé látky ako zápach, jemný prach, vlhkosť atď. Rekuperáciu tepla zabezpečuje antikorózny rotačný výmenník tepla s účinnosťou rekuperácie tepla a vlhkosti do 90 %.Tým sa podstatne znižujú náklady na primárnu energiu vo vykurovacích zariadeniach. Výšku energickej efektívnosti zdôrazňuje aj priaznivá hodnota SFP (špecifický výkon ventilátora).

KOMFORTNÁ VETRACIA JEDNOTKA S ROTAČNÝM VÝMENNÍKOM TEPLA CRL-iD/iH

iD na vnútornú inštaláciu s vertikálnym/horizontálnym pripojením kanálov a iH na vnútornú inštaláciu s horizontálnym pripojením kanálov
  • Výkonové veľkosti: CRL-iD/iH - 4800, 6200, 9000 (max. prietok vzduchu v m³/h).
  • iD na vnútornú inštaláciu s vertikálnym/horizontálnym pripojením kanálov
  • iH na vnútornú inštaláciu s horizontálnym pripojením kanálov
  • Kombinovaná jednotka na prívod a odvod vzduchu s integrovaným vysokovýkonným rotačným výmenníkom tepla ako systémom na rekuperáciu tepla s typickými výhodami rotačného výmenníka tepla (nie je potrebný odvod kondenzátu, necitlivý na tvorbu námrazy).
  • Vysoko efektívne, plynulo regulovateľné EC ventilátory slúžia na optimálnu výmenu vzduchu.
  • Podľa potrieb zákazníkov sú k dispozícii 3 rôzne typy rotorov: - sorpčný rotor (odporúča firma WOLF: s prídavným efektom spätného získavania vlhkosti v zime a vychladením v lete) - entalpický rotor - kondenzačný rotor.
  • Kompaktný, s trojdielnou konštrukciou skrine (iD, iV), s integrovanou reguláciou pripravený na pripojenie, dá sa optimálne rozložiť pri preprave, ovládací modul sa dá použiť aj ako diaľkové ovládanie.
  • Typy rotačných výmenníkov tepla s novým obvodovým labyrintovým tesniacim systémom WOLF, čo znamená úplne nový tesniaci systém s netesnosťou pod 2 %.
  • Rozsiahly program príslušenstva.
  • Jednotky spĺňajú všetky relevantné normy a smernice ako napr. VDI 6022, VDI 3803, EN 13779.