SK

Podlahové vykurovanie

Podlahové vykurovanie s rúrkami gabotherm® je systém, ktorý spĺňa najnáročnejšie kritériá a jeho výhody ocení architekt, montážnik i užívateľ. Chráni zdravie, rovnomerne prehrieva miestnosť a dokáže znížiť prevádzkové náklady na vykurovanie až o 30%. Rúrky z polybuténu sú vysoko odolné voči usadzovaniu vodného kameňa a ostatných nečistôt.

Výhody, ktoré hovoria samy za seba:

  • sálavý systém podlahového vykurovania je komfortný a má priaznivé účinky na zdravie vďaka rovnomernému rozloženiu teploty v miestnosti
  • podlahové vykurovanie nevíri vzduch ani prach, čo ocenia rodiny s deťmi, ale aj alergici
  • nevysušuje sa vzduch a v miestnosti sa udržiava stabilná primeraná vlhkosť vzduchu
  • k úspore nákladov na vykurovanie dochádza vďaka tomu, že aj pri nižšej teplote vzduchu je zachovaná teplotná pohoda, cítite sa príjemne a teplo sa sálaním z veľkej plochy rovnomerne šíri do celého priestoru
  • ľahko a rýchlo regulovateľný, nevyžaduje si žiadnu údržbu ideálne riešenie v kombinácii s kondenzačným kotlom či tepelným čerpadlom.
SYSTÉM PODLAHOVÉHO VYKUROVANIA 1.2.3

Podlahové vykurovanie 1.2.3 je prepracovaný systém podlahového vykurovania, ktorý sa prispôsobí akémukoľvek priestoru. Predstavuje ideálne riešenie pre alergikov či rodiny s malými deťmi - nevíri sa prach a je teplo od nôh. Popri vynikajúcich úžitkových vlastnostiach umožňuje jednoduchú a rýchlu montáž. Je určený k zaliatiu cementovým alebo anhydritovým poterom (tzv. „mokrý systém").

SUCHÝ SYSTÉM PODLAHOVÉHO VYKUROVANIA KB12

Systém podlahového vykurovania KB 12 sa používa ako tzv. „suchý systém". Je vhodný na nízku podlahovú skladbu, ktorá sa vyskytuje napr. v starých budovách alebo pri rekonštrukciách. Dá sa využiť tiež v priestoroch, kde nie je povolené zaťaženie betónového poteru. Systém umožňuje priame kladenie dlažby (bez vloženej fermacelovej dosky) na dosku podlahového vykurovania.

SYSTÉM PODLAHOVÉHO VYKUROVANIA TAC

Systém podlahového vykurovania TAC je technicky menej dokonalý systém kotvenia rúrok, ktorý na ich uchytenie používa špeciálne kotviace spony. Spony sa háčikmi zachytia za fóliu nalepenú na polystyrénovom páse. Montáž systému je dlhšia a náročnejšia oproti systému 1.2.3. Je určený k zaliatiu cementovým nebo anhydritovým poterom (tzv. „mokrý systém") ..

Dokumenty na stiahnutie