SK

Werner und Mertz GmbH

Mainz, Nemecko

Od roku 2010 je nové hlavné sídlo Werner und& Mertz výrazným orientačným bodom na Rheinallee v meste Mainz. Budova s nápadnými veternými turbínami na streche zodpovedá najvyšším medzinárodným štandardom pre trvalo udržateľné a ekologické stavby. V roku 2012 získal Werner und& Mertz najnáročnejšiu certifikáciu trvalej udržateľnosti budov „LEED Platinum“. Táto novostavba sa tak stala jedinou nemeckou administratívnou budovou s certifikátom najvyššej triedy. WOLF má tiež podiel na certifikáte „udržateľnosti budovy 2012“. Zásluhou najmodernejšej technológie vyprodukuje administratívna budova s rozlohou 6 000 m² viac energie, než spotrebuje. Dve klimatizačné jednotky WOLF KG-Top 320 a 96 prispievajú k tomu, že je stavba označená ako „Dom s plusovou energiou“.

Kompletné klimatizačné zariadenie inštalované na streche budovy (vrátane systému na rekuperáciu tepla s krížovým doskovým výmenníkom tepla KGX-D) s menovitým výkonom prívodu vzduchu 22 000 m³/h zabezpečuje vo všetkých priestoroch budovy 0,7 až 1,2-násobnú výmenu vzduchu (asi 30 m³/h vonkajšieho vzduchu na osobu) v závislosti od chladiacej záťaže. Privádzaný vzduch sa zavádza do miestností zo stropu cez štrbinové prieduchy. V teplejších ročných obdobiach klimatizačné zariadenie zabezpečuje nočné chladenie chladnejším vonkajším vzduchom.

Bürogebäude

Administratívne budovy

Na pracovisku je dôležitá koncentrácia, načo je potrebná správna klíma – vykurovacie, klimatizačné a vetracie systémy WOLF sa starajú o optimálnu vnútornú klímu.

Tu sa dozviete viac

Podobné úspešné projekty

  • Allianz Arena

    Modernými klimatizačnými systémami Wolf sa v Allianz aréne ročne ušetrí vyše 3 200 ton CO2.

    Zistite viac