SK

Tour First

Courbevoie, Francúzsko

Tour First je mrakodrap s celkovým počtom 52 poschodí v administratívnej štvrti La Défense na parížskom predmestí Courbevoie. S výškou 225 metrov je od roku 2011 najvyššou budovou vo Francúzsku a jednou z dvadsiatich najvyšších budov v Európe.Veža bola postavená už v roku 1974 s vtedajšou výškou 159 metrov. V rokoch 2007 až 2011 bola komplexne zrekonštruovaná, pričom zmenila vonkajšiu podobu a výšku na terajších 225 metrov.

Cieľom rozsiahlej rekonštrukcie výškovej budovy bolo okrem vytvorenia atraktívnej architektonickej koncepcie aj zväčšenie kancelárskych priestorov, prispôsobenie budovy právnym a technickým štandardom a v neposlednom rade zníženie prevádzkových nákladov. Mnohé opatrenia mali za cieľ znížiť energetickú náročnosť a na druhej strane efektívnejšie využívať potrebnú energiu. Súčasťou koncepcie je 16 klimatizačných jednotiek WOLF vo veľkostiach 63 až 450. Jednotky majú krížové výmenníky tepla na rekuperáciu tepla s účinnosťou až do 61 %. Certifikácia HQE budovy La Tour First je dôkazom toho, že energetická renovácia sa vyplatila. Táto administratívna budova bola v roku 2011 najväčším projektom vo Francúzsku, ktorý získal francúzsky certifikát o udržateľnom vplyve na životné prostredie.

Bürogebäude

Administratívne budovy

Na pracovisku je dôležitá koncentrácia, načo je potrebná správna klíma – vykurovacie, klimatizačné a vetracie systémy WOLF sa starajú o optimálnu vnútornú klímu.

Tu sa dozviete viac

Podobné úspešné projekty

  • ADNEC

    Jedno z najmodernejších veľtržných centier sveta – vybavené vysoko efektívnym solárnym zariadením Wolf.

    Zistite viac