SK

Testovacie centrum na COVID-19
Farmaceutický priemysel, Nemecko

Zariadenie WOLF RLT zaručuje hygienické prostredie v miestnosti pre testy na COVID-19 v spoločnosti, ktorá je poskytovateľom farmaceutických služieb.

Pre najlepšiu ochranu zdravia zamestnancov a pre udržanie výrobných procesov sa nemecký poskytovateľ služieb vo farmaceutickom priemysle rozhodol v areáli továrne postaviť budovu kontajnerov na korona testy. Výroba totiž pokračovala a pokračuje aj v časoch pandémie COVID-19, aby mohla byť pacientom neustále poskytované nevyhnutná liečba. Testovacie centrum malo byť funkčné čo najskôr, a preto bolo potrebné bezodkladne dodať a namontovať požadovaný ventilačný a klimatizačný systém (RLT). Vďaka aktívnemu nasadeniu všetkých zúčastnených, mohla byť vybraná vetracia jednotka WOLF KG TOP - po pôvodne predpokladanej dodacej lehote niekoľkých týždňov - k dispozícii už po 13 pracovných dňoch.

Informácie o projekte

Rok: 2020

Objekt: Testovacie centrum na COVID-19 v priestoroch nemeckého poskytovateľa služieb vo farmaceutickom priemysle

Montážna firma: Stocker Kälte- und Klimatechnik GmbH & Co.KG

Čo bolo dodané

Vetracia jednotka: WOLF KG TOP 43.

Rozmery: 10 metrov dlhá, 1,6 metra vysoká a 80 centimetrov široká

Dodacia lehota: 13 pracovných dní

Pre globálne aktívneho poskytovateľa farmaceutických služieb je najvyššou prioritou: pokračovať v stabilnej výrobe pre farmaceutické a biotechnologické spoločnosti aj v časoch korony a udržiavať tak dodávky v rámci dodávateľských reťazcov. Zdravie zamestnancov má tak veľmi vysokú prioritu, pretože ide o vysoko kvalifikovaných a komplexne vyškolených špecialistov, ktorých nemožno nahradiť. Ako opatrenie proti šíreniu korónového vírusu bol v areáli továrne zriadený ďalší kontajner ako testovacie centrum. Ak je to potrebné, môžu tu byť zamestnanci čo najrýchlejšie otestovaní na vírus COVID-19. Spoľahlivé nepretržité vetranie má veľký význam pre zaistenie hygienickej čistoty miestnosti. Napriek vysokému časovému tlaku na uvedenie budovy do prevádzky bolo najskôr potrebné namontovať súvisiaci ventilačný systém. WOLF a zodpovedná montážna firma Stocker Kälte- und Klimatechnik preto spolupracovali na pláne, ako ušetriť čo najviac času pri výrobe, preprave a uvedení vetracej jednotky do prevádzky. „Za týmto účelom bola napríklad časť modelu WOLF KG Top 43 hneď z výroby prepravená nákladnými vozidlami. Spojením síl sa nám spolu s ostatnými zúčastnenými stranami podarilo skrátiť čas projektu na 13 pracovných dní, “hrdo vysvetľuje Tobias Weiß, konzultant predaja vzduchotechnických jednotiek WOLF.

Dodávané zariadenie KG Top RLT zaručuje veľmi vysokú kvalitu hygieny - podporenú certifikátom. Je pripevnené k statickému základnému rámu, ktorý je už predkáblovaný a odolný voči poveternostným vplyvom. Je práškovo lakovaný zvnútra aj zvonka a ovládací panel je tu už integrovaný. Všetky tesnenia sú uzavreté, bez silikónov a odolné voči dezinfekčným prostriedkom a starnutiu. Vysoká kvalita materiálu spĺňa všetky požiadavky na prevádzkovú bezpečnosť. Moderné ventilátory EC s plynulou reguláciou množstva vzduchu zaručujú v porovnaní s klasickými ventilátormi úsporu energie až 30 % - a teda dlhodobú výhodu prevádzkových nákladov. Komponent, v ktorom je nainštalovaný riadiaci systém, je oddelený od prúdu vzduchu - to znamená, že činnosti nastavenia a servisu je možné vykonávať aj za prevádzkových podmienok. To z dlhodobého hľadiska zaručuje dokonale hygienické prostredie v miestnosti pre korona testy.