SK

Kúpele Amalienbad Viedeň

Viedeň, Rakúsko

Priamo na námestí Reumannplatz v 10. viedenskom obvode Favoriten sa nachádzajú najtradičnejšie viedenské kúpele, kúpele Amalienbad. Kryté kúpele postavené v polovici dvadsiatych rokov minulého storočia v štýle art déco imponujú svojou architektúrou a silnou sklenou strechou. Názov Amalienbad dostali kúpele po pani radcovej Amalii Pölzer, ktorá zomrela v roku 1926. Z architektonického hľadiska sú kúpele postavené na základoch rímskych termálnych kúpeľov. Kúpele Amalienbad boli nedávno komplexne zrekonštruované a vybavené klimatizačnými jednotkami WOLF. Dôležité komponenty modernizácie sú tri bazénové klimatizačné jednotky s integrovanou chladiacou technikou WOLF.

Klimatizačná technika WOLF s klimatizačnými jednotkami KG Top je vybavená špeciálne na vysoké nároky moderných plavární. Okrem efektívnej rekuperácie tepla je základom integrovaný dvojokruhový chladiaci systém s polohermetickými piestovými kompresormi a vodnými kondenzátormi vyhotovený ako tepelné čerpadlo. Energia získaná z odvodu vzduchu sa môže privádzať podľa aktivácie regulácie celej jednotky variantne do prívodu vzduchu a/alebo do vody v nádrži. Regulácia chladiaceho výkonu taktovaným nadvihovaním ventilu v kompresoroch je takmer plynulá v rozmedzí 25 až 100 %.

Podobné úspešné projekty

  • Krytá plaváreň Kilchberg

    Vďaka zariadeniam Wolf sa jedna z najväčších plavární nemusí viac starať o optimálnu reguláciu vlhkosti vzduchu a ochranu konštrukcie stavby.

    Zistite viac

  • Europlaza Wien

    O perfektnú klímu v kancelárskych a konferenčných miestnostiach sa stará 13 klimatizačných jednotiek KG-Top značky Wolf.

    Zistite viac