SK

Kremeľ

Moskva, Rusko

WOLF klimatizuje Kremeľ, presnejšie Kremeľský palác vybudovaný v roku 1961, časť dnešnej vládnej budovy na Červenom námestí. Predtým sa využíval na oficiálne recepcie Komunistickej strany vtedajšieho Sovietskeho zväzu. Dnes v tomto paláci prebiehajú najmä kultúrne podujatia ako balet, opery a koncerty slávnych umelcov. Vnútri Kremeľského paláca sa nachádza viac ako 800 miestností, pričom podstatnú časť interiéru tvorí hlavná hala s kapacitou 6 000 miest a javiskom s plochou 450 m² na hornom poschodí. Nad koncertnou halou je aj slávnostná sála, v ktorej sa môže súčasne zdržiavať až 4 500 ľudí. Podzemné priestory paláca, kde sa nachádzajú šatne a kancelárie, sú rozmiestnené na niekoľkých podlažiach s celkovou výškou 16 metrov.Klimatizačná technika WOLF zabezpečuje čo najlepší vzduch v celom objekte.

Klimatizačná technológia obsahuje: 92 častí jednotiek, od typu KG 40 až po typ KG 1000, zostavených do štyroch kombinácií jednotiek s prietokom vzduchu 110 000 m³/h. Každé z týchto klimatizačných zariadení obsahuje dva ohrievače, chladiče, práčky a časti na zmiešavaný a odpadový vzduch. Klimatizačné jednotky Wolf majú prietok 1,6 milióna kubických metrov vzduchu za hodinu. Keďže objem budovy Kremeľského paláca je okolo 250 000 metrov kubických, opotrebovaný vzduch sa vymení a nahradí prakticky šesťkrát za hodinu. Niet divu, že pri takých dimenziách bol na prepravu potrebný veľký počet dopravných prostriedkov. Jednotky sa vydali na 2 000 kilometrovú cestu z Mainburgu do Moskvy na 35 návesových ťahačoch.

Podobné úspešné projekty

  • Letisko Domodedovo

    Klimatizačné a vetracie zariadenia Wolf na najväčšom letisku v Rusku. 50 moderných klimatizačných jednotiek sa stará o stálu vnútornú klímu.

    Zistite viac

  • Národný štadión Varšava

    Klimatizačný systém Wolf s klimatizačnými jednotkami typového radu KG-Top sa na štadióne stará o dobrý vzduch.

    Zistiite viac