SK

Krajinská klinika Amstetten

Amstetten, Rakúsko

Krajinská klinika Amstetten sa môže pochváliť dlhoročnou tradíciou. Už vyše 100 rokov dostávajú pacientky a pacienti v Amstettene lekársku a ošetrovateľskú opateru a starostlivosť. Ešte v roku 1902 padol štartovací výstrel na výstavbu nemocnice. Dnes je na klinike zamestnaných okolo 1 060 pracovníčok a pracovníkov. Na ôsmich oddeleniach a štyroch inštitútoch sa starajú ročne približne o 23 000 hospitalizovaných a vyše 206 000 ambulantných pacientov. Krajinská klinika Amstetten má okolo 344 postelí. V roku 2012 prešla klinika Mostviertel Amstetten rozsiahlou rekonštrukciou. Rekonštrukcia bola na jednej strane zameraná na zvyšovanie energetickej účinnosti, ale na druhej strane aj na čo najväčšie pohodlie pre pacientov, zdravotnícky personál a návštevníkov. Najmä v izbách pacientov mala vzniknúť „atmosféra obývacej izby“.

Vo všetkých technických zariadeniach budovy – najmä vetracích a klimatizačných zariadeniach – bolo absolútne dôležité dodržiavanie hygienických požiadaviek. Preto boli použité jednotky WOLF KG TOP v hygienickom vyhotovení, ktoré už boli mnohokrát inštalované v nemocniciach. Ako rekuperačné jednotky boli použité prevažne vysokovýkonné systémy so spoločným hydraulickým okruhom s adiabatickým chladením, pri ktorých sa dosahuje stupeň rekuperácie tepla až do 80 percent pri úplnom oddelení prívodu a odvodu vzduchu.

Podobné úspešné projekty

  • Letisko Domodedovo

    Klimatizačné a vetracie zariadenia Wolf na najväčšom letisku v Rusku. 50 moderných klimatizačných jednotiek sa stará o stálu vnútornú klímu

    Zistite viac

  • Zámocký hotel Lerbach

    Klimatizácia, ekologické teplo a elektrina z kogeneračnej jednotky Wolf.

    Zistite viac