SK

Gymnazium ROHR, Nemecko

Škola v Bavorsku bola vybavená zariadením WOLF AirPurifier - najvýkonnejším profesionálnym ičstičom vzduchu.

Na gymnáziu Johannesa Nepomuka v Rohri v Bavorsku je teraz nainštalovaný prvý čistič vzduchu od spoločnosti WOLF. Slobodný štát Bavorsko bol prvou spolkovou krajinou, ktorá poskytla prostriedky na vybavenie zle vetraných učební prístrojmi na čistenie vzduchu

Zariadenie „AirPurifier“, špeciálne vyvinuté pre učebne a iné priestory, ktoré je náročné vetrať, vybavená vysoko výkonnými filtrami HEPA, umožňuje efektívne oddelenie (v súlade s DIN EN 1822) 99,995 % všetkých bioaerosolov vrátane vírusov a baktérií a iných znečisťujúcich látok. Vzduch v miestnosti sa filtruje až šesťkrát za hodinu. Pre inštaláciu nie sú potrebné štrukturálne opatrenia, je potrebné iba bežné zásuvkové pripojenie.

„Hygienické koncepcie v našej škole zatiaľ fungovali dobre, ale vzhľadom na zimný polrok sa veľmi zamýšľame nad tým, ako možno lepšie chrániť žiakov a učiteľov. Čističky vzduchu môžu významne prispieť k zachovaniu prezenčného vyučovania, ktoré je pre rozvoj školy nevyhnutné, pokiaľ je to možné“, hovorí riaditeľka gymnázia Johannes Nepomuk Carola Reim (OStD i. K.).

„Zariadenia na čistenie vzduchu sú užitočné všade tam, kde nie je možné dostatočné vetranie oknami. Nie sú náhradou za vetranie, ale sú schopné účinne znížiť negatívne účinky nedostatočného vetrania. Udržateľným riešením sú vetracie a klimatizačné systémy, ktoré sú prevádzkované so 100% čerstvým vonkajším vzduchom“, hovorí Dr. Thomas Kneip, predseda predstavenstva spoločnosti WOLF GmbH. Len za posledných dvanásť mesiacov spoločnosť WOLF GmbH vybavila okolo 300 vzdelávacích inštitúcií po celej krajine vysoko kvalitnými ventilačnými a klimatizačnými systémami. S čističom vzduchu „AirPurifier“ teraz pribudlo do sortimentu nákladovo efektívne a rýchlo použiteľné riešenie, nielen pre učebne.