SK

BORY MALL
Bratislava

BORY MALL je nákupno-zábavné centrum na západe Bratislavy, ktoré svojím konceptom zameraným na rodiny ponúka možnosť kvalitných nákupov i príležitosti na trávenie voľného času. Na ploche 54 000 m2 tu môžu návštevníci nájsť až 190 obchodov, reštaurácií, kaviarní a zaujímavé atrakcie pre deti.

Svojou veľkosťou plní úlohu nadregionálneho nákupného centra. Poloha pri diaľnici D2 uľahčuje dostupnosť pre motorizovaných návštevníkov, ktorým je k dispozícii zdarma viac ako 2 400 parkovacích miest na vonkajšom alebo podzemnom parkovisku.

Pre toto obchodné centrum sme dodali viacero vzduchotechnických jednotiek WOLF. Poslednou bola v novembri 2019 špeciálna vzduchotechnická jednotka pre rozšírený food court, ktorá musela byť prepravená a osadená helikoptérou - pre jej špecifické umiestnenie na streche mimo dosahu žeriavu.

VIDEOREFERENCIA - TU

Moderný dizajn a nadčasové architektonické prvky zaručujú jedinečný zážitok z nakupovania. Autorom projektu nákupného centra je ateliér svetoznámeho talianskeho architekta Massimiliana Fuksasa. Celé centrum je presvetlené denným svetlom zo 162 zabudovaných svetlíkov, ktoré robia priestor nákupných pasáži vzdušnejší a priestrannejší.

Jedinečný architektonický prvok, vnútorná záhrada „Tornádo“ s vysadenými borovicami, slúži nielen ako prirodzený zdroj svetla, ale je určená predovšetkým pre návštevníkov, ktorí si môžu počas nakupovania oddýchnuť na čerstvom vzduchu priamo v srdci centra.

www.borymall.sk

Zdroj fotografií: Wolf Slovenská republika, s.r.o., web stránka OC Bory Mall