SK

Aurelium - Obytná zóna
Trenčín

Uzavretá obytná zóna AURELIUM, pozostávajúca z moderne riešených nízkoenergetických rodinných domov, prinesie svojím obyvateľom komfortné bývanie v kultivovanej zóne mesta Trenčín.

Kde sa projekt nachádza: Výstavba sa realizuje v časti Vinohrady - juhozápadná časť Trenčína a priamo susedí s mestskou časťou Trečín – Zlatovce. Vzdialenosť od centra mesta Trenčín je len 5 km. Výborné dopravné spojenie je zabezpečené pravidelnými linkami MHD, ale aj len pár kilometrov vzdialeným diaľničným privádzačom.

O projekte: Projekt je ideálny pre ľudí, ktorí chcú bývať neďaleko od centra mesta, ale zároveň pri lese a všetko mať v dostupnosti nie viac ako 10 – 15 minút bicyklom, autom alebo peši. Ide o rodinné domy, ktoré sú navrhnuté ako 4-izbové, s alebo bez garáže na pozemku s plochou do 600 m2. V blízkom okolí sa nachádza areál základnej školy, materská škola, pošta, detský a všeobecný lekár, obchody s potravinami a reštaurácie. Najbližšia zástavka autobusov MHD sa nachádza vo vzdialenosti cca 5min chôdzou a cesta osobným motorovým vozidlom do centra mesta trvá do 10 minút.

Čo sme zrealizovali: Do troch rodinných domov v tomto projekte sme na žiadosť investorov dodali 3 tepelné čerpadlá BWL-1S(B)-07/230, 2 vetracie jednotky CWL-T Excellent 300 a 1 jednotku CWL-300-Excellent aj s rozvodmi vzduchu. Produkty WOLF v týchto 3 rodinných domoch zabezpečujú vykurovanie a ohrev vody, chladenie a vetranie.

Čím je špecifické splitové tepelné čerpadlo BWL-1S(B) 07/230: Kompaktné tepelné čerpadlo BWL-1S(B) je skutočný multitalent, ktorý vás bude efektívne zásobovať teplom. Okrem toho sa pri letných teplotách môžete spoľahnúť na jeho chladiacu funkciu. Pozostáva z vnútorného modulu nenáročného na priestor a z kompaktného vonkajšieho modulu, ktorý sa dá inštalovať do vzdialenosti 25 m od vnútorného modulu. Toto splitové tepelné čerpadlo je možné doplniť ohrievačom vody WOLF CEW-2-200. Tepelné čerpadlo je kompatibilné s regulačným systémom WOLF.

Čím sú špecifické vetracie jednotky CWL - Excellent 300 a CWL-T Excellent 300: Komfortné vetranie obytných priestorov WOLF umožňuje celoročné energeticky úsporné a komfortné vetranie. Jednotky CWL - Excellent a CWL-T sú vhodné do bytov, menších aj väčších rodinných domov aj do kancelárií. Majú kompaktnú konštrukciu, inštaláciu na podlahu alebo na stenu, účinnosť rekuperácie až 95%, zabudovaný bajpas, automatickú reguláciu protimrazovej ochrany a elektrický predhiervací register. Vetracie jednotky WOLF sú kompatibilné s regulačným systémom WOLF.

www.zona-aurelium.sk


Zdroj fotografií a textov: web stránka Aurelium