SK

Arena Nationala

Bukurešť, Rumunsko

Arena Nationala v Bukurešti bola postavená v rokoch 2008 až 2011 na mieste zbúraného národného štadióna Lia-Manoliu. Je to štadión 4. kategórie, podľa najvyššej klasifikácie Európskej futbalovej federácie UEFA. K technickému vybaveniu patrí okrem iného skladacia celtová strecha podľa vzoru Commerzbank-Arena vo Frankfurte. Pozostáva zo svetlopriepustnej membrány s plochou 9 000 m², ktorá sa dá v priebehu 15 minút otvoriť alebo zatvoriť. Pri výbere klimatizačných jednotiek sa architekti rozhodli pre klimatizačný systém pozostávajúci z 9 klimatizačných jednotiek WOLF.

PVyužíva sa deväť klimatizačných jednotiek veľkosti 43 až 450, ktoré zvládnu prietok vzduchu až 155 000 m³ za hodinu. Technickými zvláštnosťami klimatizačných jednotiek WOLF je chladiaca technika (200 kW) integrovaná v štyroch klimatizačných jednotkách a energeticky úsporné krížové výmenníky tepla na rekuperáciu tepla takmer vo všetkých jednotkách.

PGE Narodowy Nationalstadion

Štadióny & Arény

Kde sa dosahujú špičkové športové výkony, tam sú žiadané aj vykurovacie, klimatizačné a vetracie systémy WOLF, lebo majú najlepšie hodnoty.

Tu sa dozviete viac

Podobné úspešné projekty

  • O2 World

    Moderný klimatizačný systém Wolf sa v najmodernejšej aréne Nemecka stará o vnútornú klímu.

    Zistite viac

  • Národný štadión Varšava

    Klimatizačný systém Wolf s klimatizačnými jednotkami typového radu KG-Top sa na štadióne stará o dobrý vzduch.

    Zistite viac