SK

NÁRODNÉ VÝSTAVNÉ CENTRUM

Abú Dabí, Spojené arabské emiráty

Abú Dabí je jedno z najmodernejších veľtržných stredísk sveta a jedno z najväčších na Blízkom východe. WOLF tu prispel vysoko efektívnym solárnym zariadením. Viac než 100 výstav, konferencií, živých podujatí a svadieb láka do ADNEC každý rok okolo 1,8 milióna návštevníkov. Flexibilita priestorov ponúka nekonečne veľa možností pre všetky druhy výstav a podujatí s rozsiahlymi konferenčnými a banketovými miestnosťami. Miesto podujatí disponuje plochou vyše 73 000 m² v 12 halách, ktoré sú navzájom pospájané, s kapacitou banketových sál pre 800 osôb a vonkajším parkoviskom pre 8 450 vozidiel.

Solárne zariadenie je inštalované na streche 9-poschodového parkovacieho domu 5-hviezdičkového hotela Národného výstavného centra Abú Dabí. Pozostáva z 560 solárnych kolektorov s celkovou plochou absorbéra 1 120 m2 a dodáva výkon vyše 900 kW. Ako zásobník energie na nočné hodiny a veľmi zriedkavé „bezslnečné” dni boli inštalované štyri ležaté akumulačné zásobníky vody, každý s objemom 20 000 litrov. Pripojené sú aj štyri ohrievače vody z ušľachtilej ocele, každý s objemom 2 000 litrov na pokrytie prevádzkovej špičky. Solárny systém je vybavený automatickým samočistiacim zariadením a dá sa ovládať cez mobilné prístroje aj cez internet.

Podobné úspešné projekty

  • Tour First

    Optimálna klíma v najvyššej budove Francúzska vďaka 16 klimatizačným jednotkám WOLF. 

    Zistiite viac

  • Plaváreň Kilchberg

    Vzduchotechnické jednotky KG-Top a vysoko účinné ploché solárne kolektory TopSon vytvárajú optimálmu vnútornú klímu v jednej z najväčších plavární. 

    istite viac