SK

Zákonné rámcové podmienky
a nariadenia

Všetko, čo potrebujete vedieť

Zákonné rámcové podmienky a nariadenia sú dôležitou súčasťou európskeho energetického hospodárstva. Cieľom týchto predpisov je aktívne prispieť k vyšším energetickým štandardom. Na jednej strane majú firmy pomôcť tým, že budú produkovať energeticky účinnejšie výrobky, šetrnejšie k životnému prostrediu.

Aktuálne zákony týkajúce sa energetiky napr. Smernica o ekodizajne (ErP), majú na druhej strane ovplyvniť bytový fond a všetky budúce projekty, aby boli klimaticky neutrálnejšie a prispeli tým k rozumnejšej a lepšej budúcnosti v oblasti energetickej spotreby.

Aj investori sa musia tieto zákonné rámcové podmienky dodržiavať. S novými normami sa zvyšujú aj energetické štandardy, zvlášť pre budúce novostavby. Pri kúpe nového vykurovacieho zariadenia sa teda určite oplatí mať prehľad o aktuálnej štátnej podpore a požiadať o ňu. 

Prehľad rámcových podmienok
a nariadení

V našom dynamickom odvetví sa zákony a normy neustále menia. O to dôležitejšie je, informovať sa o aktuálnej situácii. Poskytneme vám prehľad najdôležitejších informácií z tejto oblasti.

Smernica o ekodizajne Smernica o ErP

Chladničky, umývačky riadu, práčky, rúry na pečenie – všetko sa začalo v deväťdesiatych rokoch bielou technikou. Medzičasom sú aj iné produkty významné z hľadiska spotreby energie ako televízory, svietidlá a od septembra 2014 dokonca vysávače označené európskym štítkom o spotrebe energie. „ErP“ je skratka anglického Energy related Products, po slovensky energeticky významné výrobky.

Viac informácií o smernici o ekodizajne