SK

DOBRÉ RADY K NOVÉMU VYKUROVANIU

Príjemné a spoľahlivé teplo je dôležité pre našu pohodu. Na tejto stránke by sme vám radi stručne predstavili najdôležitejšie druhy vykurovania.

Rôznorodosť moderných vykurovacích technológií môže byť na prvý pohľad mätúca. Wolf má tú správnu technológiu, ktorá splní vaše individuálne želania a potreby. Radi vám poskytneme informácie tom, z akých možností si môžete vybrať do svojho bytu, staršieho domu či novostavby.

KTORÝ VYKUROVACÍ SYSTÉM SA PRE MŇA HODÍ?

Plynové vykurovanie s kondenzačnou technológiou je na Slovensku najrozšírenejší typ vykurovania. Mimoriadne efektívnym využívaním energie je táto vyspelá technika hospodárna a ekologická. So skvapalneným plynom sa dá táto vykurovacia technika často použiť aj tam, kde nie je k dispozícii prípojka na rozvodnú sieť zemného plynu.

Stále populárnejšie sú vykurovacie systémy, ktoré pracujú s obnoviteľnými zdrojmi energie. Solárne zariadenia využívajú teplo zo Slnka a tepelné čerpadlá zas zo zeme, vody alebo vzduchu. Za slnečnú energiu ani za teplo z okolia nedostanete žiadne faktúry. Cenné zdroje sa šetria a do životného prostredia sa nedostávajú žiadne spaliny. V každom prípade však potrebujete vhodný zásobník vody na vykurovanie alebo ohrievač vody, kam sa dočasne uloží energia z okolia, napríklad keď práve nesvieti slnko.

Porovnanie nákladov na vykurovanie

Jednotlivé vykurovania sa líšia aj obstarávacími a prevádzkovými nákladmi.

Typy vykurovania v detailoch

Poradenstvo je pre nás v spoločnosti WOLF veľmi dôležité. Preto sme si našich stránkach pre vás pripravili najdôležitejšie informácie o jednotlivých typoch vykurovania.

Gasflamme

PORADENSTVO - PLYNOVÉ KOTLY

Čo hovorí v prospech vykurovania plynom a na čo treba pri výbere plynového vykurovacieho systému pamätať? Tu sme pre vás zrozumiteľne pripravili najdôležitejšie informácie.

Tu sa dozviete viac

PORADENSTVO - TEPELNÉ ČERPADLÁ

Okrem solárnych zariadení sú tepelné čerpadlá najdôležitejšie zdroje energie v oblasti moderných ekologických technológií. Tepelné čerpadlá získavajú energiu zo vzduchu, vody alebo zeme. Tu vám prezradíme, čím sa líšia a čo treba zvážiť pred tým, než si ich obstaráte.

Tu sa dozviete viac

Sonne am Horizont

PORADENSTVO - SOLÁRNY SYSTÉM

Klasik medzi ekologickými technológiami sa i naďalej teší veľkej obľube. Tu vám prezradíme, ako môžete použiť termický solár na ohrev vody a na vykurovanie a na čo si treba dávať pozor.

Tu sa dozviete viac

PORADENSTVO - ZÁSOBNÍKY A OHRIEVAČE VODY

Väčšina typov vykurovaní sa kombinuje so zásobníkom vody. Najmä keď vykurujete solárom, tepelným čerpadlom alebo biomasou, mali by ste vedieť, čo je pri zásobníkoch vody dôležité.

Tu sa dozviete viac

DOBRÁ VNÚTORNÁ KLÍMA
NEPOTREBUJETE LEN ZDROJ TEPLA

Okrem vhodného vykurovacieho systému hrajú rozhodujúcu úlohu pri vytváraní perfektnej vnútornej klímy aj témy ako vetranie a Smarthome.

SMARTHOME

Váš domov bude chytrejší a vaše vykurovanie efektívnejšie

So Smarthome si môžete riadiť vykurovací systém pohodlne doma z pohovky, kancelárie alebo z dovolenky.

Tu sa dozviete viac

DOBRÁ VNÚTORNÁ KLÍMA

Keď je pre vás dôležitá pohoda.

Pri domovej technike by ste nemali myslieť len na dobré vykurovanie. Prezradíme vám, ako si vytvoríte perfektnú vnútornú klímu.

Tu sa dozviete viac

VETRACIE SYTÉMY

Pre zdravie, kondíciu a vyššiu kvalitu života

Zistite, ako môže vetranie zlepšiť vašu kvalitu života a čo treba brať do úvahy pri inštalácii alebo prestavbe.

Tu sa dozviete viac

NAŠA 5 ROČNÁ ZÁRUKA WOLF

Bez "Keď" a "Ale".

Kvalitou našich produktov sme si istí, a preto na nich neváhame poskytnúť až 5 ročnú záruku. Platí pre všetky online registrované plynové kondenzačné kotly, tepelné čerpadlá a jednotky komfortného vetrania obytných priestorov. 

Viac informácií o 5 ročnej záruke