SK

SKVELÉ VNÚTORNÉ PROSTREDIE
so správnym technickým zariadením

Teplo, kvalita a vlhkosť vzduchu významne prispievajú k nášmu pocitu pohody. Perfektne zosúladené technické zariadenia v domácnosti zabezpečia, že sa po celý rok budete doma cítiť príjemne zdravo a uvoľnene.

Na pozadí rýchlo sa meniaceho sveta nadobúda téma vnútornej klímy na význame: Potrebujeme miesto, ktoré nám poskytne ochranu a uvoľnenie, domov, kde sa budeme cítiť príjemne. Nič nie je pre náš pocit pohody dôležitejšie ako optimálna vnútorná klíma. Hoci si to už ani neuvedomujete, ovplyvňuje väčšinu vášho života a života vašej rodiny: zariadenie domu, zdravie, náladu.

Oddychové čítanie doma
Dobrá vnútorná klíma podporuje koncentráciu a relaxáciu.

Až 90 percent života strávime v uzavretých priestoroch. Teplo, kvalita a vlhkosť vzduchu významne prispievajú k nášmu pocitu pohody. Sme produktívnejší, ak máme dostatok čerstvého vzduchu. Sme uvoľnenejší, ak je v zime útulne teplo a v lete príjemne chladno. A kto ešte nemal problémy so zlým, suchým vzduchom v obývačke alebo v kancelárii? Perfektne zosúladené vykurovanie a vetranie zabezpečia, že sa po celý rok budete vo svojom dome alebo v byte príjemne cítiť.

 • Výhody

  • Vďaka optimálnej, príjemnej klíme vo všetkých miestnostiach sa zvýši kvalita života.
  • Lepšie zachovanie hodnoty nehnuteľnosti vďaka ochrane pred plesňami a vlhkosťou.
  • Zdravie a pocit pohody: vetranie obytných priestorov s peľovým filtrom je prínosné napr. pre alergikov.
  • Odvádzanie nepríjemných zápachov, napríklad z kuchyne.
  • V zime hreje, v lete jemne chladí.
  • Klíma à la Carte: V každej miestnosti je tak, ako si želáte. Vďaka vyššiemu obsahu kyslíka vo vzduchu sa zlepší aj vaša psychická kondícia.
 • Nevýhody

  • Vyššie nadobúdacie náklady zariadenia.
  • Často je nevyhnutná prestavba (vŕtanie do jadra, prekladanie vedení).
  • Trocha zvýšená spotreba elektrickej energie v dôsledku prevádzky zariadení (často ju však viac než vyrovnajú nízke náklady na vykurovanie).
  • Každoročná údržba filtračných systémov (spravidla je však veľmi jednoduchá).

ZLEPŠITE SI VNÚTORNÚ KLÍMU S RIADENÝM VETRANÍM

Popri vykurovaní, izolácii a ohreve vody má kvalita vzduchu čoraz väčší význam pre zdravé a pohodlné bývanie.

Kto plánuje nový domov alebo by chcel renovovať svoj starý, rozmýšľa najprv nad vhodným vykurovaním. Potrebujem ešte fosílne palivá? Môžem do systému zapojiť solárne zariadenie? Ako to vyzerá s tepelným čerpadlom? A skutočne: vykurovanie a ohrev vody sú pre náš pocit pohody rozhodujúce. Čo sa však pri plánovaní často prehliada, je kvalita vzduchu, ktorá môže výrazne prispieť k lepšej vnútornej klíme. Nižšie Vám chceme ponúknuť zopár tipov, kedy má zmysel investovať.

Žena so šálkou čaju
Teplo je pre vašu vnútornú klímu rozhodujúce. Ale premýšľate aj na kvalitou vzduchu?

Ak je pre vás dôležité zdravie, kondícia a pocit pohody, mali by ste sa vážne zamyslieť nad vetraním. Má veľa výhod: riadené vetranie so špeciálnymi peľovými filtrami ocenia napríklad alergici. Okrem toho moderné vetranie znižuje prašnosť v domácnosti a spolu s prachom likviduje aj v ňom žijúce roztoče, na ktoré je veľa ľudí alergických. Vetranie však redukuje aj obsah CO2 vo vzduchu. Podporuje tým vašu vitalitu a predlžuje schopnosť sústrediť sa.

Aj téma zápachov môže pri rozhodovaní o vetracej technike zavážiť. Radi varíte? Dokonca máte otvorenú kuchyňu? Máte domáce zvieratá? Alebo len máte radi veľké oslavy a pozývate si domov priateľov? Tým, že rýchlo a účinne odvedie zápach von a privedie dnu čerstvý, čistý vzduch môže riadené vetranie obytných priestorov výrazne prispieť k zlepšeniu kvality vášho života.

Dieťa so zvieraťom
Ak máte doma zviera, mali by ste ešte viac pozornosti venovať kvalite vzduchu.

Práve v prípade kvalitne zateplenej novostavby neprepúšťajú steny ani okná nijaké teplo smerom von. Na druhej strane sa dnu nedostane takmer nijaký čerstvý vzduch. To konkrétne znamená, že by ste mali päť až desať ráz denne nárazovo vetrať. Strácate tým nielen čas, ale aj energiu, lebo nárazové vetranie odvádza cenné teplo. Kvalitný vetrací systém vás od tejto práce kompletne oslobodí a čerstvý vzduch zvonka sa vďaka rekuperácii tepla ešte ohreje, takže dokonca ušetríte na vykurovaní. Vydýchaný vzduch tak bude po celý rok patriť do minulosti.

DOKONALÁ TEPLOTA
PRE VNÚTORNÚ KLÍMU À LA CARD

Kvalita vzduchu a teplota sú hlavnými prvkami vašej osobnej vnútornej klímy v domácnosti. Pripravili sme vám prehľad, kedy ľudia vnímajú svoj priestor ako príjemný. So správnym technickým zariadením si dokážete domov regulovať podľa osobných potrieb, tak ako vám vyhovuje.

BUDOVY A SYSTÉMY - NA ČO SI TREBA DÁVAŤ POZOR

Nie každá budova má rovnaké predpoklady na inštaláciu kompletného zariadenia na kontrolu vnútornej klímy. Ponúkame Vám stručný prehľad všetkého, čo je dôležité.

Ak ste sa pustili do stavby, nemusíte sa zväčša zamýšľať nad minimálnymi požiadavkami, ako je napríklad izolácia alebo energetická efektívnosť, lebo sú spravidla stanovené zákonmi, vyhláškami,  predpismi. Poskytujú síce určitý priestor pokiaľ ide o zateplenie a technické zariadenie budov, no väčšinou sa v prípade novostavby rozhodujeme medzi kvalitnou a veľmi kvalitnou tepelnou izoláciou.

Čím lepšia je izolácia, tým viac by ste sa mali zaoberať vetraním miestností, lebo pasívne alebo nízkoenergetické domy na jednej strane neprepúšťajú takmer nijaké teplo von, no na druhej strane ani nijaký čerstvý vzduch dnu. Preto je dôležité, zamyslieť sa už pred začiatkom stavby nad centrálnym vetracím systémom v dome. Tak môžete vedenia a potrubia centrálneho vetrania „schovať“ pod omietku. Výhoda: Neovplyvní to negatívne vzhľad vašej stavby a budete lepšie chránený hlukom. Centrálne vetranie domácnosti vám spolu s inteligentným ovládaním miestností a senzormi, ktoré merajú napríklad hladinu CO2, ponúka vnútornú klímu „à la card“.

Pasívny dom
Pasívne domy sú perfektne zaizolované a neprepúšťajú takmer žiadne teplo smerom von.

Pri rekonštrukcii staršieho objektu je situácia veľa ráz zložitejšia ako pri novostavbe. Staršie budovy často prepúšťajú čerstvý vzduch dnu, no zároveň tým trpí efektívnosť vykurovania. Máte dve možnosti, ako v tomto prípade vnútornú klímu zlepšiť. V prípade izolácie sa zvyčajne zrieknete úplnej ochrany pred tepelnými stratami.

Staršia budova
Aj pre staršie budovy existuje vhodné technické vybavenie, ktoré vie vytvoriť optimálnu klímu.

Na rozdiel od novostavby záleží pri staršom objekte najviac na technickom zariadení: rozhodnite sa pre najnovšiu kondenzačnú techniku (rekuperácia tepla) a energiu z obnoviteľných zdrojov, ako sú solárne systémy alebo tepelné čerpadlá. Často sa prehliada, že ušetríte elektrickú energiu, lebo s novými, energeticky úspornejšími čerpadlami na vykurovanie a ohrev vody môžete značne ušetriť na elektrine a napriek tomu si aj v staršom dome stále užívať príjemné teplo.

Renovovaný objekt poskytne vyššiu kvalitu života, ak je kvalita vzduchu v miestnostiach v poriadku. Aj starší objekt sa dá dodatočne vybaviť decentrálnym vetraním. „Decentrálne“ znamená, že v jednotlivých miestnostiach je vetracie zariadenie, ktoré privádza a odvádza vzduch cez vetracie kanály inštalované pomocou jadrového vŕtania alebo prebúraním otvorov v stene. Práve po výmene okien pomôže takéto vetranie predchádzať tvorbe plesní a vlhkosti.

Najlepšie, ak kontaktujete odborníka a dáte si poradiť, ako dosiahnete ideálnu vnútornú klímu.

NAŠA 5 ROČNÁ ZÁRUKA WOLF

Bez "Keď" a "Ale".

Kvalitou našich produktov sme si istí, a preto na nich neváhame poskytnúť až 5 ročnú záruku. Platí pre všetky online registrované plynové kondenzačné kotly, tepelné čerpadlá a jednotky komfortného vetrania obytných priestorov. 

Viac informácií o 5 ročnej záruke